Czwartki z social media
Po raz kolejny Biała Małpa i Kuba Nagórski (Małpa - oczywiście miejscówka, Kuba jako homo sapiens - człowiek rzecz jasna) zaprosili mnie na Czwartkowe spotkania na temat Social Media. Cieszyłam się, iż kolejne wiadro wiedzy wleje się do mej głowy z głębokiej studni jaką są media społecznościowe. Tematyka zainteresowała mnie jeszcze przed licencjatem, zawzięcie broniłam swoja pracę dyplomową z tegoż to zakresu i dalej zagłębiam się w tą dziedzinę. Ciekawostki wlewały się dosłownie, tak samo jak już wspomniane jagodowe piwo. Wyczilowana atmosfera, już po części kilka poznanych twarzy sprawiała, że na prelekcji czuło się jak z kumplami na posiadówie w barze (w zasadzie była to posiadówka w barze)

Teraz może zastanawiacie się "so what?!". Otóż uważam, że jakim kol wiek to blogerem się nie było pewną wiedzę na temat machiny social media należy posiadać. Ba posiadać to za mało - umieć analizować, wykorzystać - to już połowa sukcesu (drugą połową, a może pierwszą to musi być nasza blogerska "zaj*bistość" - skromnie rzeknę).


I część należała do kobiet i kiboli. Czyli Ewa i Natalia SPECjalistki od marketingu w sieci i nie tylko. Opowiadały o wykorzystywaniu social media w takiej dziedzinie jaką jest sport, a konkretnie siatkówka męska. Energia dziewczyn, konkretne fakty sprawiły, że naprawdę nie zanudziłam się na śmierć, a przyznam że nie zawsze dobry ze mnie słuchacz (pozdrawiam UE). Udowodniły, że praca "na fejsie" to nie lada wyzwanie. Monitorowanie profili fanpage przez niemal 24 godziny na dobę, dbanie o wizerunek klienta, sposoby budowania i utrzymywania integracji z fanami i co za tym idzie - sprzedaż. Mimo, że nie jest to platforma typowo sprzedażowa - może stać się niemal jej fundamentem.


Następnie Tomek opowiadał nam nieco o Personal Brandingu - czym to się je i jak smakuje. Brzmi Wam obco? Spokojnie, da się przełknąć. Mówi się, że jak nie ma Cię na fejsie to nie istniejesz. Cóż, przyznam że w skomputeryzowanym XXI wieku ciężko nie korzystać z dobrodziejstw social media, zwłaszcza w dziedzinie zawodowej. Zarówno owe media jak i Personal Branding uważam mają wspólny mianownik. Kreowanie siebie jako własnej marki - przyda się nie tylko nam blogerom ale także w życiu prywatnym. Co ja co ale musimy umieć się "sprzedać" brzmi trochę dz*wkarsko, wybaczcie. Zarządzanie własnym wizerunkiem jest szczególnie przydatne w sferze publicznej. Zachęcam Was do lektury na ten temat, myślę, że zwłaszcza w dziedzinie blogowania jest to kwestia przydatna. 


No i Kuba i Adrian opowiedzieli nam o Instagramie. Na tą część czekałam, ponieważ albo jestem zacofana albo nazwę siebie nonkonformistką w dziedzinie nowinek. To, że dzięki Instagramie budujemy, utrzymujemy relacje ze znajomymi, zupełnie obcymi nam ludźmi, czytelnikami, fanami - pewno każdy wie. Jak się okazało jest to całkiem nieźle wykorzystywana innowacja wśród różnych branży. Mi specjalnie spodobał się przykład marki Aldo (nie cieszcie się, u nas takie rzeczy się nie dzieją) gdzie kobiety spacerujące po ulicy, podchodziły do miejsca gdzie mogły zrobić zdjęcie swoich chodnikobiegów, wrzucić na Insta i zaraz ku zdziwieniu otrzymywały nowiutka parę egelanckich pomykaczy! Stwierdzić muszę, że to rzeczywiście szybka i prosta forma dzielenia się z ludźmi wrażeniami, chwilami, momentami za pomocą obrazu. Czy tylko teraz w ogóle przestaniemy używać słów? Hmmm.

Daga z Silesia Street Look oraz jo.

Dziękuję za uwagę!


5 komentarze:

 1. świetne zdjęcia, napewno było super:)

  OdpowiedzUsuń
 2. świetnie wyglądasz na ostatnim zdjęciu :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie mam tematyki jest to mój internetowy pamiętnik czyli w skrócie wszystko i nic. Nie lubię się ograniczać. ;)

  http://dorota-nevergiveup.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Awesome inspirations. You are perfect.
  This is the way I love it the most!

  Best wishes from
  HOLYKATTA

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajne zdjęcia kochana :) Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każde zdanie, jednak błagam nie proponuj mi obserwowania siebie na wzajem, nie potrzebuję na siłę robić sobie obserwatorów. Proszę o nieumieszczanie reklam, linków i tak tego nie opublikuję.

Thanks for all suggestions and comments. Please sign yourself:)

Please, do not place advertise. Comments are moderated.

 

Obserwatorzy

Romwe

Romwe - The Latest Street Fashion