Jak się nie ubierać? Warsztaty z Anną Mikulską


Na blogach wymądrzamy się jak odziewać się aby wyglądać "fashion"! Dziś na swoim przykładzie powiem Wam jak tego nie robić. Pamietacie jak pisałam niedawno o spotkaniu łódzkich blogerek, które miałam przyjemność organizować wraz z X-MODA? W drugiej części eventu przybyła do nas personal shopper Anna Mikulska czyli spec wszem i wobec jesli chodzi o kreowanie wizerunku. 

Pobawiłyśmy się w powrót do dzieciństwa z zagoszczonym na naszych twarzach uśmiechem na widok kolorowych pisaków. A łatwo nie było! Same musiałyśmy stwierdzić, które zestawy przygotowane przez Anię pozytywnie wpływają na optyczny kształt sylwetki. Trójkąt, odwrócony trójkąt, a może prostokąt czy klepsydra? Nie nie, to wcale nie zabawa tym razem w matematykę tylko w mierzenie swoich wdzięków żeby zaklasyfikować się pod odpowiedni typ figury.  Centymetr poszedł w ruch i nic się już nie zdołało ukryć. Ania pomagała każdej uczestniczce stwierdzić co jest jej atutem wartym eksponowania, a co sprytnie możemy maskować czy wizualnie powiększać, pomniejszać. Postanowiłam spisać dla Was najważniejsze wskazówki:

1. Typy figury:
  • Trójkąt - Szczupłe ramiona, często mały biust, za to rozbudowane kobiece uda i pośladki.
  • Odwrócony trójkąt - czyli szeroka góra, duma tego rodzaju sylwetki czyli krągły biust oraz szczupłe nogi, znacznie węższe biodra w porównaniu z ramionami.
  • Prostokąt - na pozór chłopięca sylwetka czyli małe wcięcie w talii, szczupła figura.
  • Klepsydra - Proporcjonalnie szeokie ramiona w stosunku do obwodu bioder, wyraźne wcięcie w talii. Idealna klepsydra posiada różnicę w obwodzie najszerszym (uda, ramiona) a najwęższym (talia) ok 25%.


Każdy z typów ma swoje atury, każda posiadaczka określonego wariantu w sprytny sposób może podrasować swój wygląd.

Gdy chcemy się wyszczuplić, wydłużyć:

  • Unikamy dwurzędowych marynarek, płaszczy, nosimy te jednorzędowe, w dodatku rozpięte świetnie podwoją efekt wysmuklenia
  • Nie nosimy bluzek, spódnic, które kończą się w najszerszych partiach naszego ciała
  • Unikamy dużych wzorów w tych partiach, które chcemy optycznie wyszczuplić
  • Zrezygnujmy z poziomych pasów w biuscie jeśli jest sporych rozmiarów, czy w biodrach na spódnicy gdy chcemy je optycznie wyszczuplić

Wskazówka Ani. Aby sprawdzić gdzie mamy najszersze partie ciała, stajemy przed lustrem ze spódnicą w rękach - przykładamy ją do ciała i od dołu nóg, do góry przesuwamy ją, aż znajdziemy miejsce z największym obwodem. W tym miejscu powinnyśmy unikać zakończenia tunik, marynarek, kurtek, spódnic. Wiele kobiet wstydzących się swoich większych, kraglejszych bioder - nosi długie tuniki myśląc, że w taki sposób je zakrywa. Nic bardziej mylnego - tworzy tak poziome przecięcie, które dokładnie w tym newralgicznym miejscu nas poszerza i to bardziej!

Po warsztatach, mierzeniu przyszła kolej na stylizowanie - samej siebie! Buszowanie w ciuchach zajęło nam sporo czasu, jak się okazało wcale nie było to łatwe. Moja stylizacja dosyć impulsywnie wybrana (bo kocham wzory) okazała się falstartem. Mimo czarnych rajstop i butów w tym samym kolorze zafundowałam sobie ekstra skrócenie oraz schowałam swoją talię w perfekcyjny sposób. Tym sposobem zagubione zostały moje proporcje figury klepsydry oraz dodałam sobie spokojnie kilka kilogramów. Warto spojrzeć na siebie krytycznym wzrokiem żeby następnym razem świadomie nie krzywdzić swojej sylwetki ;)

7 komentarze:

Dziękuję za każde zdanie, jednak błagam nie proponuj mi obserwowania siebie na wzajem, nie potrzebuję na siłę robić sobie obserwatorów. Proszę o nieumieszczanie reklam, linków i tak tego nie opublikuję.

Thanks for all suggestions and comments. Please sign yourself:)

Please, do not place advertise. Comments are moderated.

 

Obserwatorzy

Romwe

Romwe - The Latest Street Fashion